Sms pôžička a jej poskytovatelia

Máte mobilný telefón? Potom si môžete vybaviť pôžičku jedinou SMS!Určite ste už počuli, že pri žiadosti o pôžičku už nemusíte chodiť priamo do kamennej pobočky, dokonca už ani telefonovať jednotlivým inštitúciám a ani žiadať peniaze od príbuzných. Novým trendom žiadania o financie sa stal online formulár, no ešte novším je sms žiadosť. Prečo si vybrať práve tento spôsob? A v čom je lepší alebo horší od ostatných spôsobov žiadosti sa dozviete v texte, ktorý vám možno pomôže sa rozhodnúť, ktorý spôsob by bol pre vás ten najvhodnejší a snáď aj najvýhodnejší. O tom, že sms pôžička ihneď na účet je naozaj rýchle riešenie núdzovej situácie, vás presvedčíme nižšie.

Ako a koho požiadať?

V prvom rade si urobte prieskum trhu a toho, čo vám aký poskytovateľ ponúka resp. neponúka (napr. Smscredits, Trila, Ferratum…). Ak ste si už vybrali toho najlepšieho nasleduje spísanie sms žiadosti. Lenže u niektorých sprostredkovateľov sa treba vopred zaregistrovať pomocou online formulára. Aby sme vám uľahčili hľadanie vhodnej sms pôžičky, poskytneme vám niekoľko informácii o konkrétnych poskytovateľov, čo by vám v konečnom dôsledku mohlo pomôcť.

Smscredits

Vyžaduje od svojich žiadateľov predošlú registráciu, ktorú môžete uskotočniť buď cez internet alebo pomocou vášho mobilného telefónu – cez sms. To znamená, že získanie peňazí sa predĺži o jeden krok, a síce o registráciu. Táto podmienka nemusí byť vnímaná negatívne, pretože sa vám snaží uľahčiť vašu prípadnú ďalšiu spoluprácu (vo význame ďalšieho úveru). Po registrácii dostanete klientske číslo a pri nasledujúcich žiadostiach ho používate na vašu identifikáciu. Teda už nie je potrebné vypisovať meno, priezvisko, adresu, číslo účtu, číslo občianskeho preukazu ani iné opakujúce sa náležitosti. Ku klientskemu číslu napíšete už len sumu, ktorú chcete, aby vám firma poskytla a dobu splatnosti, kedy odhadujete, že by ste mohli žiadanú sumu splatiť.

Smscredits vám dokáže sprostredkovať financie už od 20 eur až do 350 eur. Dobu splatnosti si môžete nastaviť sami, no spláca sa jednorázovo. Sms pôžička môže byť navrátená od 5 do 15 dní. Splácať môžete bankovým prevodom alebo vkladom na účet, no NIE šekom. Ak viete, že sumu nestihnete do toľkých dní splatiť, dohodnite sa s poskytovateľom o prolongu = predĺžení doby splatnosti. Smscredits vám umožní predlžiť splatnosť 2 krát.

Ďalšou výhodou online registrácie je aj to, že pomocou klientskeho čísla sa môžete prihlásiť do klientskej zóny spomínaného poskytovateľa a kontrolovať si kedy ste si požičali, splatili, prípadne predlžiť splatnosť…

Neúčtuje si žiadny poplatok za sprostredkovanie ani žiaden úrok. Je bez dokladovania príjmu, čiže je dostupná aj pre nezamestnaných. Jedinou „nevýhodou“ je, že na začiatok potrebujete internet pre registráciu, no ďalšie žiadosti sú o to ľahšie, keďže využívate len textové správy bez internetu. Táto sms pôžička ihneď je teda dostupná pre každého aj vďaka bezúročným splátkam.

Ak je vám sympatická, ale predchádzajúca registrácia vám nevyhovuje, môžete využiť služby od spoločností Trila, či Ferratum.

Na trhu je viacero spoločností, ktoré poskytujú SMS pôžičkyTrila

Spoločnosť Trila poskytuje online pôžičky, ale aj sms úvery. Požičať si môžete od 50 až do 500 eur. Nevyžaduje predošlú registráciu. Pôžičky od Trily sa dajú splácať od 15 do 25 dní a splatnosť môžete predlžovať až 5krát. Všetky tieto zdanlivo lepšie údaje (v porovnaní s vyššie menovanou spoločnosťou) si ale vyberajú svoju daň na poplatkoch. Poplatok je pomerne vysoký – 100 eur. Celá suma sa spláca jednorázovo. K poplatku sa ešte prirátava úrok. Sms pôžička s najnižšou zvolenou splatnosťou je bez úroku. Čím dlhšiu dobu splatnosti si zvolíte, tým viac zaplatíte na úroku. Napr. 500 eur na 25 dní by vás vyšlo na 635 eur. Z toho usudzujeme, že táto rýchla sms pôžička nie je vhodná pre nezamestnaných alebo pre tých, ktorí majú veľmi nízke príjmy.

Ak vás táto sms pôžička ihneď na účet zaujala, asi ste masochista alebo len divný J a ostáva vám už len naštudovať si správny tvar sms žiadosti a číslo, na ktoré má byť odoslaná. Peniaze môžete prijať aj šekom.

Ferratum

Spoločnosť Ferratum vám poskytne financie od 30 do 350 eur. Splácať môžete od 7 do 31 dní a prolongovať o 15 až 30 dní, ale za poplatok. Nulový úrok máte v prípade, ak potrebujete pôžičku do 150 eur a rozhodnete sa ju splatiť do 15 dní. Ak potrebujete viac eur alebo dlhšiu dobu splatnosti, treba počítať s navýšením úroku.

Táto sms pôžička ihneď na účet je vám doručená už do 72 hodín od jej požiadania. Ide síce o úver bez dokladovania príjmu, ale nie je určená pre nezamestnaných. Od spoločnosti Ferratum si požičiate aj pred výplatou. Poskytovaná je ale aj tým, ktorí majú nejaký iný príjem ( ženy na MD, dôchodcovia, živnostníci…). O schválení žiadosti sa dozviete do niekoľkých minút od odoslania žiadosti. Môžete si vybrať, či chcete peniaze ihneď na účet alebo šekom.

Všetko ma svoje výhody a nevýhody, to platí aj pre pôžičky cez SMSSumarizácia

– ihneď vám vie poskytnúť peniaze veľmi rýchlo, no nie všetky spoločnosti sú na rýchle jednanie kompetentné;

– cez internet majú tú nevýhodu, že musíte po jednom zadávať údaje do textovej správy (telefonicky alebo online by to bolo rýchlejšie);

– výhodou je, že sms pôžičky ihneď nepotrebujú prístup na internet (ak nerátame povinnú online registráciu);

– rýchla a bez registra sa dá nájsť len zriedkavo; hoci sú tieto pôžičky poskytované aj nezamestnaným, sprostredkovatelia sa musia poistiť a robia to tým, že kontrolujú register (netvrdíme však, že bez registra neexistuje);

– ihneď na účet vám môže byť doručená do niekoľkých minút max však 72 hodín (ak máte radšej šeky, budú vám doručené do 4 dní);

– pre nezamestnaných nie je poskytovaná každým poskytovateľom, preto si dobre naštudujte, kde máte šancu, že vám bude schválená, v prípade, že ste nezamestnaný.

Ak natrafíte pri vašom hľadaní na menej známu spoločnosť, ktorá poskytuje sms pôžičky, overujte ju v NBS. Viac info pre lepšie utvorenie názoru nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.