Poistenie auta online

Červené poistené auto, ktoré vyzerá luxusneNa každého dôjde chvíľa, keď si povie: „kiež by som to nemusel ísť vybavovať“. Vybavovanie je o to ľahšie, o čo viac máte možnosti. To isté sa týka aj poistenia auta, ktoré už dávno nemusíte vybavovať osobne, pretože vám na to stačí online pripojenie. Táto metóda vám ušetrí nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Ak máte záujem, tak poistenie aj na auto nájdete tu. Samozrejme, kto má toho na účte dosť, toho pravdepodobne cena zaujímať nebude. Pre iných je to hlavný faktor, ktorý vypovedá o  prístupnosti daného produktu. Náš príspevok však začneme tým, prečo toto zabezpečenie vozidla nepodceňovať. Takisto sa dozviete, kde čo najjednoduchšie a najrýchlejšie zohnať poistenie cez PZP kalkulačku od firmy Insuro.

Prečo si vybaviť poistenie auta online?

Dôvodov, pre ktoré sa poistenie auta neoplatí podceňovať je hneď niekoľko. Prvým je pokutovanie plynúce z toho, že porušujete zákon, ak vaše vozidlo týmto spôsobom nemáte zabezpečené. Druhým je to, že riskujete vašu bezpečnosť, aj z finančného hľadiska. Poďme sa na jednotlivé dôvody pozrieť bližšie.

  1. Kvôli pokutovaniu

Je to zaujímavé, ale na cestách sa stále stretávame so špeciálnou kategóriou vodičov. A síce takými, ktorí sa poisteniu vyhýbajú, hoc ho môžu rýchlo získať online. To, že ide o zákonné nariadenie snáď vie každý a o to vyššie sú sankcie za jeho prípadné porušenie. Výhovorky typu: nevšimol som si, že mi biela karta skončila, vozidlo mám zabezpečené, ale všetky doklady som zabudol doma… nezaberajú. Hoc budú vašu situáciu opisovať na 100%, prípadne vzniknutú kolíziu situáciu to nevyrieši. Tak sa s členmi Policajného zboru pravdepodobne rozlúčite s vysokou pokutou. V niektorých situáciách to môže byť až 3 300 eur, a to hlavne vtedy, ak sa vec dostane na Okresný súd.

Pri prípadnej dopravnej nehody bez platného poistenia auta zaplatíte oveľa viac. Na vaše náklady budú nielen materiálne škody spôsobené vám či iným vozidlám. Zaplatíte dokonca aj za poškodenie zdravia, za čo sú sankcie oveľa vyššie, vyčísliteľné aj v miliónoch eur. Preto, ak sa chcete vysokému pokutovaniu a plateniu spôsobených škôd úspešne vyhýbať, poistenie nezanedbávajte.

  1. Kvôli vašej bezpečnosti

Uzatvoriť si či už havarijné alebo poistenie auta či iného vozidla bohužiaľ neznamená, že sa vám nikdy nič nestane. Znamená to však, že ak sa vám alebo vášmu, prípadne inému vozidlu vašou vinou niečo stane, nie ste v tom sami. Finančne a administratívne vám veľmi výrazne, ak nie úplne, pomôže poisťovňa, v ktorej ste vozidlo poistili. Je to hlavne tým, že vďaka uzatvorenému poisteniu auta či už osobne alebo online za vás daná poisťovňa preberá zodpovednosť. Zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Čo sa tým myslí?

To, že za vás preberá zodpovednosť samozrejme nebude zadarmo. Vy si za to zaplatíte formou poistného, ktoré môžete platiť buď štvrťročne, polročne alebo ročne. Takže poistenie auta, motocykla či iného dopravného prostriedku, naozaj nie je až také bezvýznamné a zbytočné. Ak spôsobíte škodovú udalosť inému vozidlo, stačí urobiť len pár krokov. S poškodeným prípadne pôvodcom prehovoriť, vymeniť si kontaktné údaje a spísať zápisnicu o škodovej udalosti. Tú je potrebné podpísať a odoslať do poisťovne pôvodcu škodovej udalosti. Následne poisťovňa podstúpi potrebné kroky na to, aby poškodenému vyriešila / vyplatila spôsobenú škodu. Podmienkou na uplatnenie poistného krytia je však to, aby poškodené autá / vozidlá mali platné povinné zmluvné poistenie.

Čo sa poisťuje?

Nanešťastie netýka len auta, akoby sa mnohí mylne domnievajú. Zákon ho stanovuje aj na iné motorové vozidlá, ako napr. motocykle, traktory, pracovné stroje, vysokozdvižné vozíky, dodávky atď. Ale aj na nemotorové tzv. prípojné vozidlá, akým je napríklad a prívesný vozík. Je to hlavne preto, že tiež mnohokrát vstupuje do cestnej premávky a môže byť pôvodca škodovej udalosti. Vo všeobecnosti by sme mohli povedať, že sa týka takých vozidiel, ktoré na ich využívanie potrebujú platný technický preukaz.

To najlepšie získate online

Získať to najlepšie a najlacnejšie poistenie auta môže byť niekedy problém, ale nie, ak ho hľadáte online. Iste viete, že ceny produktov sú rôzne, čo vyplýva aj z pomerne veľkého množstva dostupných poisťovacích spoločností. Ako si vybrať to správne? V prvom rade si musíte uvedomiť, čo vlastne hľadáte. Ak by ste to aj náhodou nevedeli, odporúčame vám virtuálnu kalkulačku, ktorá vám to prezradí. Kalkulačka slúži na online porovnanie ponúk PZP, v ktorých si určite nájdete to najlacnejšie a najlepšie pre vás. Zistíte, že ceny pomerne rovnakých produktov sa môžu líšiť až v stovkách eur. To, čo môžete mať v jednej poisťovni za 80 eur zas v inej získate za 300 eur. Chcete poznať všetky vaše možnosti? Povieme vám teda, ako postupovať.

Rýchle porovnanie ponúk

Na presné cenové online porovnanie poistenia je potrebné vyplniť jeden formulár. Takisto len pomocou internetu. Ten bude od vás požadovať údaje o poisťovanom vozidle, prípadne niektoré údaje o vás (nič osobné). Ak ste všetky políčka vypísali, formulár odošlite. Do niekoľkých sekúnd sa vám začnú zobrazovať vaše ponuky. V rámci nich nájdete ponuky takých spoločností, ako Allianz, Axa, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Generali, Genertel, Groupama, Onlia, Union, Uniqa či Wüstenrot. Takže výber budete mať skutočne veľký.

Každá zobrazené dostupné poistenie online bude mať pri sebe aj isté detaily. Hlavne tie ohľadom výšky poistného prípadne poistného krytia, ktoré sa môže viac-menej líšiť. Je to preto, že niektoré spoločnosti v rámci svojej ponuky umožňujú bezplatne si pripoistiť jedno alebo viac havarijných rizík. Ak ste si tú správnu pre vás vybrali, len na ňu kliknite. Dopíšete ešte niekoľko údajov a na mail vám príde dočasná biela karta. Pokiaľ je vaša aktuálna zmluva neplatná, túto kartu si nezabudnite vytlačiť. Je to totiž relevantný doklad toho, že vaše vozidlo máte riadne zabezpečené. Po zaplatení poistného vám bude na domácu adresu doručený jej originál, rovnako aj zelená karta.

To, že poistenie auta online získate veľmi ľahko a rýchlo, vám dosvedčí aj tento článok.