Zákonné poistenie vozidla rýchlejšie a jednoduchšie

Zákonné poistenie nájdete na neteAko ste si už mohli domyslieť, témou tohto článku je povinné zmluvné poistenie. Máte s ním už nejaké skúsenosti alebo sa o pzp informujete prvýkrát? Tak práve tu sa dozviete o všetkom, čo je pri poistení potrebné, kto vám poskytne najlepšie ceny pzp, ako aj to, kto to urobí najrýchlejšie. Či už ste v otázke povinného zmluvného poistenia nováčik alebo nie, určite viete, že musí byť uzatvorené na každý typ motorového vozidla s evidenčným číslom (osobný automobil, motocykel, dodávka, kamióny, traktory…), na niektoré bez evidenčného čísla (vysokozdvižné vozíky, špeciálne poľnohospodárske stroje…) a dokonca aj na nemotorové vozidla, ktoré môžu vstúpiť do cestnej premávky, ako napríklad prívesný vozík.

S kým uzatvoriť zákonné poistenie vozidla?

Možností na uzatvorenie zákonného poistenia vozidla máte viacero. Všetko závisí od vašich kritérií. Poisťovacích spoločností je na slovenskom trhu dosť veľa, no každý vám môže ponúknuť niečo iné. Podľa toho či hľadáte najvýhodnejšie alebo najlacnejšie zákonné poistenie vozidla, či s najširším krytím, výsledky toho naj poskytovateľa môžu byť rozdielne. Samozrejme, na to, aby ste mohli vyvodiť závery, musíte prejsť viacero poisťovacích spoločností, pozisťovať si jednotlivé detaily a ceny, a na základe porovnania jednotlivých ponúk pzp si musíte sami vyvodiť závery. Neexistuje však niečo jednoduchšie? Áno, existuje. Jednoduchšou voľbou pre vás by bolo zákonné poistenie vozidla online.

Ochráňte vaše vozidlo online

Zákonné poistenie vozidla online je spôsob poistenia vášho vozidla cez internet, a to veľmi rýchlo a jednoducho. Mali by ste ho vyskúšať aspoň raz, aby ste si mohli vytvoriť váš vlastný názor, ktorý veríme, že bude v prospech poistenia online. Predtým, ako ho však vyskúšate, by sme vám chceli priblížiť výhody tohto spôsobu požiadania o poistenie vozidla.

Pre mnohých ľudí je dôležité, aby ušetrili čo najviac. Ušetrenie sa môže brať v dvoch dimenziách. Ušetriť môžete, ak hľadáte balíček s najširším krytím, ale aj keď hľadáte najjednoduchšie, prípadne to najlacnejšie pzp. Zákonné poistenie vozidla online vám nájde rýchlo výsledky cien pzp, v ktorých môžete vidieť rozdiely až v stovkách eur, pričom jednotlivé poistenia ponúkajú rovnaké krytie.

Ďalším kritériom pre niektorých je, aby ušetrili čo najviac času. Zákonné poistenie vozidla online vám na čase pridá už len tým, že nemusíte chodiť osobne po pobočkách, čím získate minimálne niekoľko hodín času. Samozrejme za predpokladu, že sa viacero pobočiek nachádza v mieste, kde ste sa vybrali na prieskum. Ak sú v rozdielnych mestách, čas venovaný prieskumu ceny poistenia sa môže natiahnuť aj na niekoľko dní, zatiaľ čo pzp online vám výsledky ceny pzp zobrazí do niekoľkých sekúnd.

Zákonné poistenie vozidla online je vám dostupné aj na uzavripzp. Je to stránka, ktorá spolupracuje s viacerými poskytovateľmi pzp a obsahuje o ňom mnoho užitočných informácií, ktoré vám môžu pomôcť sa rozhodnúť pre to správne poistenie. Pomocou tejto stránky si môžete uzavrieť poistenie auta, motocykla, dodávky do 3,5 tony, ale aj prívesného vozíka. Ak si chcete nezáväzne alebo aj záväzne zistiť cenu poistenia za vaše vozidlo, môžete tak urobiť na tejto stránke, a to pomocou vypísania formulára a odoslaním údajov. Toto odoslanie spustí porovnanie cien jednotlivých pzp.

Je viacero spôsobov ako porovnať cenuPorovnanie pzp vám ukáže to najlacnejšie poistenie!

Porovnanie pzp online je to, čo potrebujete, ak si chcete zistiť ponuky jednotlivých poisťovacích spoločností bez toho, aby ste ich osobne navštívili. Na základe vypísania jediného formulára vám bude poskytnuto viacero riešení resp. možností na to, aby ste si vybrali také poistenie, aké potrebujete. Porovnanie pzp vám jednoznačne ponúkne aj to najlacnejšie poistenie na trhu, ktoré si môžete, ale nemusíte vybrať. Pri výbere nenahliadajte len na cenu, ale aj na rozsah krytia a na to, aký ste šofér (objektívne).

Pri vypisovaní formulára si nachystajte technický preukaz vozidla, pretože bude potrebné zadať rok výroby, model a značku vozidla, najväčšiu prípustnú hmotnosť, prevádzková hmotnosť, výkon a objem motora, typ paliva vozidla atď. Ďalej je potrebné napísať aj údaje o majiteľovi vozidla, ako dátum narodenia, údaje o vodičskom preukaze, prípadne také informácie, ktoré by mohli u niektorých poisťovacích spoločností znížiť cenu poistného (účet v OTP banke, dieťa do 15 rokov, platenie iného typu poistenia atď.).

Zapáčila sa vám v porovnaní pzp nejaká ponuka? Tak o ňu môžete požiadať priamo. Stačí ak kliknete na danú ponuku a vybehnú vám ďalšie položky na vyplnenie, aby sa s vami mohol poisťovateľ skontaktovať. Ide hlavne o mailovú adresu a poštovú adresu. Mailová adresa je dôležitá preto, lebo po požiadaní o poistenie vozidla vám na ňu bude doručených niekoľko dokumentov, vrátane nich návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie zákonného poistenia, ale aj biela karta, ktorá je na využívanie vozidla veľmi dôležitá. Mailom doručená karta platí však 30 dní, to znamená, že do 30 dní musíte zaplatiť poistné, ináč vám zanikne. Po zaplatení vám bude na vašu adresu doručená originál biela a zelená karta. Tieto dva doklady musíte mať vždy pri sebe, ak by vás náhodou zastavila hliadka Policajného zboru. Pre istotu pri sebe majte aj doklad o zaplatení zákonného poistenia. Ak by ste náhodou poistený neboli, hrozia vám vysoké pokuty, ktoré môžu prekročiť aj niekoľkonásobok ročného povinného zmluvného poistenia. V prípade spôsobenia nehody by ste sa z finančnej ujmy tak skoro nespamätali.

O pzp si môžete prečítať aj v nasledujúcom texte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.